background

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız içerisindeki hassas dokuların, dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin tüm rahatsızlıklarını içeren teşhis ve tedavi işlemleri kliniğimizde yapılmaktadır. Yapılan işlemin türüne ve hastanın uyumuna göre yapılması gereken cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veyahut genel anestezi altında yapılmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Kliniğimizde Uyguladığımız Tedaviler
  • Çekim endikasyonu olan sürmüş ya da gömülü kalmış dişlerin çekimi.
  • Dental implant uygulamaları ve implant cerrahisi.
  • Kök ucu rezeksiyonları.
  • Protez öncesi aşamada ağızdaki hassas ve sert dokuların cerrahi olarak düzenlenmesi.
  • Temporomandibuler eklem hastalıklarının cerrahi ve cerrahi olmayan tedavileri.
  • Yumuşak ve sert dokularda gelişen kistik veya tümöral oluşumların tedavileri.
  • Çene ve yüz bölgesinde oluşan enfeksiyonların tedavileri.
  • Travma veya başka etmenlerle gelişen çene kırıklarının tedavisi.
  • Diş hekimi fobisi olan hastalarımızın genel anestezi ve sedasyon altında tedavileri.
İmplant Uygulamaları

Günümüzde dental implantlar diş eksiklerinin giderilmesinde sıkça kullanılan tedavi yöntemlerinin arasındadır. Çene kemiğine yerleştirilerek normal dişmiş gibi görünürler. Düzenli kontrollerle ve iyi bir bakımla ömür boyu kullanılabilirler.

Hastalar genellikle ertesi gün işinin başına dönmektedir ve yaklaşık üç ay gibi bir sürede dişlerine kavuşabilmektedir. Gerekli durumlarda uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan sinüs yükseltme işlemleri ve kemik greftleri sayesinde artık birçok hasta grubunda implant tedavileri uygulanabilmektedir.

Bu tedavi çok hızlı olur, öyleki hastaların çoğu tedavinin ertesi günü işlerine devam edebilmekte; yaklaşık 3 ay gibi bir sürede de yeni dişlerine kavuşabilmektedirler. Gerekli durumlarda uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan sinüs yükseltme teknikleri ve kemik greftleri sayesinde birçok hasta grubunda implant tedavileri uygulanabilmektedir.

İmplant tedavisi nedir?

Dental implantlar birtakım diş eksikliklerinde hastalara gerçeğe en yakın çözümü sunmamızı sağlayan bir yöntemdir.

Çene kemiği içerisine yerleştirilen ve biouyumluluğu kanıtlanmış olan titanyum malzemelerden üretilen dental implantlar efektif, uzun ömürlü ve estetik bir yöntemdir.

Tedavi süresi nedir?

İmplant tedavisinin cerrahi operasyon kısmı 10-15 dakikalık sürede bitmektedir. Bu işlemde herhangi bir acı hissedilmezken, takip eden 1-2 gün çok hafif ağrı ve sızlama olabilmektedir.

Yerleştirilen implantların çene kemiği içerisine alışması için 2-3 aylık zaman diliminden sonra protez kısmı hastaya 1 hafta içerisinde teslim edilebilmektedir.

Gömülü Diş Çekimleri

Kliniğimizde steril şartlarda uzman hekimlerimiz tarafından gömülü ve normal diş çekimleri yapılmaktadır. Çekim sonrası hekimimiz tarafından verilen bilgiler doğrultusunda ağrı, şişlik ve kanama gibi durumlar açısından hastalarımız bilgilendirilerek işlem sonrası gerekli kontroller sağlanmaktadır.

Temporomandibular Eklem Rahatsızlıklarının Tedavisi

Son zamanlarda artan eklem rahatsızlıklarının teşhis ve tedavileri kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Eklem rahatsızlıklarına yönelik botoks ve artrosentez uygulamaları sayesinde hastaların ağrı, ağız açmada kısıtlılık gibi birçok şikayetleri giderilmektedir.

Kist ve Tümör Tedavileri

Çene ve yüz bölgesiyle ilişkili hassas ve sert dokularda meydana gelen kist ve tümörlerin tanısı konulmakla birlikte tedavisi gerçekleştirilmektedir. Tedaviden sonra uygun rekonstrüksiyon teknikleri uygulanarak düzenli kontroller uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çene Kırıklarının Tedavisi

Travma veya patolojik etmenlere bağlı olarak gelişen çene kırıklarının teşhis ve tedavisi büyük bir titizlikle kliniğimizce yürütülmektedir. Gerekli durumlarda genel anestezi altında operasyon planlaması yapılarak hastanın idamesi sağlanmaktadır.

0 312 287 10 87