background

Çukurambar diş beyazlatma

Dişlerin hayatımızdaki önemi yadsınamaz. Dişlerimize yeterince bakımı göstermediğimiz zaman sarılaşmaya başlarlar ve bu durum çoğu insanın toplum içine çıkmasını bile engelleyebilir. Bazı dişlerde antibiyotik kullanımından dolayı sarılaşma olabilirken bazı dişlerde aşırı sigara veya alkol kullanımdan dolayı yoğun bir sarılaşma olabiliyor. Ama korkmayın Çukurambar diş beyazlatma merkezimizde yaptığımız diş beyazlatma işlemi sayesinde dişlerinizi eski bembeyaz haline döndürebiliyoruz.

Neden Diş Beyazlatma İşlemi Çok Önemlidir ve Zor mu?

Beyaz bir diş demek iyi bir gülüş demektir. Herkesin güzel bir gülüşü hak ettiğini düşündüğümüz için hastalarımıza diş beyazlatma işlemini en iyi şekilde yapıyoruz. Diş beyazlatma işlemi sayesinde dişleriniz aylarca beyaz kalabilir. Diş beyazlatma işleminin zor olduğunu düşünebilirsiniz fakat düşündüğünüz kadar zor değildir.

Diş Beyazlatma İşlemleri

Ofis Bleaching: En güçlü ve en etkili işlemdir. Muayene sırasında kullanılan beyazlatıcı ajanların peroksit oranları daha yüksektir ve bu yüzden beyazlatma hızıyla kalıcılığı daha uzun olur. Peki bu işlemi nasıl yapıyoruz? İlk önce hastamıza beyazlatma işlemi öncesi diş taşı temizliği yapılır.Diş beyazlatma işlemi genellikle 3 seans yapılır ama seans sayısı dişteki renklenmeye göre değişmektedir. Seanslar öncesi ve sonrası renk tespiti için hastadan fotoğraflar alınır. Diş beyazlatma işlemine başlamadan önce diş etlerinin zarar görmemesi için diş etlerinin üzeri beyaz bir bariyerle örtülür, sonra da beyazlatma jeli dişlere uygulanır.

Home Bleaching: Bu işlem çok zayıf bir işlemdir. Bir önceki işlem gibi diş hekimliğimizde değil, hasta bu işlemi evinde kendisi uygular. Bu beyazlatma işleminde renk saptanır ve tedavi öncesi hastadan alınmış ölçüyle hastanın diş etlerine uygun bir plak üretilir.Bu beyazlatma işlemi diğer işlemden güçsüzdür çünkü Karbamid Peroksit içeren beyazlatma ajanları kullanılır. Şeffaf plak ve beyazlatıcı ajan içeren tüpler hastaya verilir ve onları dişlerine nasıl kullanılacağı hekimimiz tarafından anlatılır. Hasta bu işlemi 2 hafta boyunca günde 2 defa uygular.Haftalık kontroller sayesinde işlemin nasıl gittiği izlenir ve ona göre bir yol haritası çizilir.

Dişlerin Görünümü Tekrar Bozulur mu?

Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerin beyaz kalma süresi hastadan hastaya göre değişmektedir. Bazı hastalarda dişlerin beyazlığı 4 ay kadar sürerken bazı hastalarda 4 yıl sürebiliyor. Bu ömür ise çay,kahve ve sigara tüketimine; diş fırçalama sıklığına göre değişebiliyor. Eğer hastalar, dişlerinin tekrar eski haline dönmesini istemiyorsa 6 ayda bir düzenli kontroller yaptırmaları gerekiyor.

Ankara Çankaya’da yer alan Çukurambar Luna Dental Diş Kliniği’imizde yer alan Çukurambar diş beyazlatma merkezimizde dişlerinizi eski ve doğal görünümüne kavuşturabilirsiniz. Ayrıca diş hekimlerimizden randevu almak için sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

0 312 287 10 87