background

Çukurambar estetik diş hekimi

Dişlerimizin hayatımızda çok büyük bir yeri vardır. Dişler sadece sağlığımız açısından önem teşkil etmiyor ayrıca estetik açıdan da bizim için oldukça önem arz ediyor. Onlar sayesinde gülüşümüzle etrafı aydınlatırız.Bazen fiziksel ya da kimyasal olarak dişlerimiz hasar görür ve etrafımıza yaydığımız ışık sönüp gider. Yıllar önce dişler eski haline döndürülemezdi fakat şimdi estetik diş hekimliği sayesinde sadece dişlerinizi eski haline getirmiyoruz ayrıca onlara yepyeni bir görünüm de kazandırıyoruz. Çukurambar estetik diş hekimliği polikliniğimizi ziyaret ederek siz de dişlerinizi eski halinize çevirebilir ve gülüşünüzü daha da güzelleştirebilirsiniz.

Ne Tür Tedavi Yöntemleri Uygulanıyor?

Pembe Estetik
Diş etinden dolayı diş etrafındaki yumuşak dokularda meydana gelen estetik problemlerinin giderilmesinde bu tedavi yöntemi uygulanır.

Porselen Diş Kaplama
Eğer dişlerin çoğu bir darbeden veya bir hastalıktan dolayı hasar görmüşse porselen diş kaplama sayesinde hasar gören dişlere daha güzel görünüm kazandırılır. Porselen diş kaplama dört farklı teknikten biriyle yapılabilir. Bu tekniklerin hepsi Çukurambar estetik diş hekimliği merkezimizde kullanılmaktadır.

Metal Destekli Kaplama: Metal destekli porselen sayesinde porselen malzemesinin kırılganlığının önüne geçilir ve çok dayanıklı bir altyapı oluşturulur. Metal olması herhangi bir estetik görünüşü bozmaz bilakis dişleri daha estetik ve dayanıklı kılar.

Zirkonyum Porselen: Estetik görünüm açısından en fazla tercih edilenidir çünkü doğal beyaz renkli olması onu diş hekimlerinin ve müşterilerin gözdesi yapıyor.

Lamine Porselen: Bu teknikte dişlerin kesilmesine ihtiyaç duyulmaz. Maliyeti diğer tekniklerden çok daha yüksektir. Diş hekimleri tarafından ön dişler için seçilen bir tekniktir.

Bonding Sistemler
Bonding’in yapılmasının birçok nedeni olduğu gibi birçok avantajı da vardır.Bonding kullanılma nedenleri ise şunlardır:

1-Diş renginin değişimi.
2-Kırık dişlerin doldurulması.
3-Diş aralıklarının kapatılması.
4-Aşınan dişlerin şekillendirilmesi.

Kompozit Dolgu
Kompozit diş dolgusunun da amacı diğer tekniklerle aynıdır, yani dişe doğal ve güzel görünüm kazandırmaktır.Bu dolgu gri dolgunun yerine geliştirilmiş bir tekniktir. Beyaz dolgu,lazerli dolgu ve ışın dolgu olarak da bilinir. Sadece tek seansta bu işlem yapılabilmektedir. Kompozit dolgu sayesinde diş kırıklıkları ve dişlerin arasındaki boşluklar kapatılır. Ön ve arka dişlere uygulanan bir tekniktir. Ayrıca kompozit dolgu yapıldıktan sonra dişler herhangi bir bekleme süresi olmaksızın tekrardan kullanılabilir.

Ankara Çankaya’da yer alan Luna Dental Diş Kliniği’mizdeki Çukurambar diş hekimliği merkezimizde estetik kaygınızı sıfıra indirmek için dişlerinizi tedavi ettirebilirsiniz.Ayrıca diş hekimlerimizden randevu almak için de sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Call Now Button0 312 287 10 87