background

Çukurambar pedodonti

Diş sağlığının en önemli olduğu dönem çocukluk dönemidir çünkü bir bebekte 2,5 yaşına kadar 20 süt dişi çıkar. 6 yaşından itibaren çocuğun daimi dişleri çıkmaya başlar ve 12 yaşında da tüm dişler çıkmış olur. Bu dişlenme döneminde bir süt dişinde çürük meydana gelirse bu çürük daimi dişlere de sıçrar.

Pedodonti kavramı da burada devreye girer. Pededontistlerimiz çocuğunuzun bebeklik döneminden itibaren ağız ve diş sağlığını takip etmekle kalmaz ayrıca çene ve yüz gelişimini de takip eder. Çukurambar pedodonti diş polikliniğine gelerek çocuğunuzun rahat ve sorunsuz bir dişlenme dönemi geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Pedodontist kimlere denir?

Pedodonti anabilim dalında uzmanlık kazanmış diş hekimlerine pedodontist veyahut çocuk diş hekimi denir.

Pedodontist Sadece Çocuğunuzun Dişleriyle mi İlgilenir?

Çukurambar pedodonti diş polikliniğindeki Pedodonti uzmanları sadece çocuğunuzun ağız bakımıyla ilgilenmez ayrıca aşağıda sıraladığımız çocuğunuz için önemli olabilecek maddelerle de ilgilenirler.

1-Ağız ve diş bakımı hususunda sizi ve çocuğunuzu bilgilendirir.
2-Çocuğunuza özel bir beslenme rutini oluşturulur.
3-Çocuğunuzun kötü ağız alışkanlıklarının ortadan kalkmasını sağlar(parmak emme,tırnak yeme vs.).
4-Eğer çocuğunuz dental bir travma yaşamışsa bu travmayı tedavi etmeye çalışır.
5-Çocuğunuzun çürük risk grubunu belirleyerek çocuğunuza özgü muhafaza edici programlar düzenler.
6-Çocukta gelişebilecek dişçilere karşı bir fobiyi ortadan kaldırır.

Maddelerden de anladığınız üzere pedodontistler sadece çocuğunuzun ağız ve diş sağlığıyla ilgilenmez ayrıca gelişme çağında olan çocuğunuzun hem ruhsal hem bedensel gelişimini de gözlemektedir.

Pedodonti uzmanlarımız, dentisyon bilgisinden tutun da gelişmekte olan dişlerin anatomik yapısına kadar çocuk sağlığı konusunda her bilgiye sahiptir. Geniş dağarcıklı bilgi kapasiteleriyle dişlerdeki herhangi bir sorunu kolaylıkla teşhis edebilirler. Pedodonti uzmanımız dişlerde meydana gelebilecek herhangi bir ortodontik bozuklukları öngörür ve buna karşı güçlü önlemler alır. Böylelikle de çocuğunuzun dişleri ömür boyu sağlıklı ve dayanaklı olur.

Ankara Çankaya’da yer alan Luna Dental Diş Kliniği’mizdeki Çukurambar pendodonti çocuğunuzun Pendodonti tedavisini yaptırabilirsiniz. Ayrıca diş hekimlerimizden randevu almak için de sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Call Now Button0 312 287 10 87