background

İmplant Tedavisi Çankaya

Günümüzde diş eksikliklerinin tedavisinde dental implantlar sıkça kullanılır. Çene kemeğine yerleştirilir ve normal dişmiş gibi görünür. Düzenli kontrollerle ve de iyi bir bakımla ölene kadar kullanılabilir.

Genellikle hastalar tedavinin ertesi günü işlerinin başına dönerler ve yaklaşık 4 ay gibi bir sürede dişlerine kavuşurlar. Bazı durumlarda uzman hekimlerimiz sinüs yükseltme işlemleri uygularlar ve bu sayede de birçok hasta grubuna implant tedavileri uygularlar.

İmplant tedavisi nedir? 

Dental implantlar birtakım diş kayıplarında hastalara doğal görünüme en yakın çözümü sunmamızı sağlayan bir tedavi seçeneğidir.

Çene kemiği içerisine yerleştirilen ve biouyumluluğu kanıtlanmış olan titanyum malzemelerden üretilen dental implantlar etkili, uzun ömürlü ve estetik bir yöntemdir.

Tedavi süresi nedir?

İmplant tedavisinin ameliyat kısmı yaklaşık 15 dakikalık sürede bitmektedir. Bu işlemde herhangi bir acı hissedilmez ve takip eden 1-2 günde çok hafif ağrı ve sızlama olur. Yerleştirilen implantların çene kemiği içerisine alışması için 2-3 aylık zaman diliminden sonra protez kısmı hastaya 1 hafta içerisinde teslim edilir.

Call Now Button0 312 287 10 87