background

Çukurambar Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum beyaz renkli, sağlam, estetik ve biyolojik olarak uyumlu materyallerdir. Zirkonyumlar kaplamalar sağlam ve doğal görünüme sahip olduğu için fonksiyon ve estetik kaybının düzeltilmesinde yıllardır diş hekimliğinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ön ve arka dişlerde, implant üstü kaplamalarda kullanılan bu materyaller, ön dişler de  estetik diş görünüm kazandırırken arka dişlerde fonksiyon ve sağlamlık gibi avantajları vardır. Asıl önemli konu, biyolojik olarak uyumlu materyaller olduğu için diş eti rahatsızlığı, metal alerjisi olan bireylerde de başarılı olarak kullanılmaktadır.

Zirkonyum destekli porselen kaplamaların avantajları, ışık geçirgenliği nedeniyle doğal görünüm sağlar, aynı zamanda biyouyumlu, sağlam ve dayanıklı yapıdadırlar. Korozyona ve oksitlenmeye karşı dirençli, doğal dişlere en uygun kaplamalar arasında yer almaktadır.

Zirkonyum kaplamalar için dişler üzerinde hazırlıklar yapılarak ölçü alınır ve renk seçimi yapılır. Daha sonra kaplamaların provaları yapılarak ağıza takılır. Ve sonrasında rutin 6 aylık kontrollerle takip edilir.

Call Now Button0 312 287 10 87